WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) alarmuje – społeczeństwo coraz gorzej się odżywia. Skutkuje to częstym dyskomfortem trawiennym i problemami jelitowymi. Wszak, zanieczyszczony i zakwaszony organizm nie funkcjonuje w optymalny sposób.

Jak poradzić sobie z zanieczyszczonym organizmem?
Zanieczyszczony organizm to taki, w którym liczba toksycznych substancji powoduje rozmaite defekty. Poza zrozumiałym dyskomfortem trawiennym, pogorszeniu ulec może między innymi samopoczucie, kondycja skóry. Ponadto, pojawiać się mogą problemy z wypróżnianiem.

Oczyszczanie organizmu można przeprowadzić poprzez stosowanie specjalnych, głodówkowych diet. Niestety, to metoda, która może nieść za sobą ryzyko wystąpienia osłabienia organizmu.

Na szczęście, organizm można oczyścić korzystając z suplementów diet. To w pełni bezpieczna metoda, której skuteczność jest naprawdę bardzo wysoka. Zdecydowanym liderem wśród suplementów oczyszczających organizm jest Fibre Select.

Jak poradzić sobie z zakwaszonym organizmem?
Do zakwaszania organizmu dochodzi wówczas, gdy pH organizmu wyjdzie poza wartość od 7,35 do 7,45. Jest wynikiem spożywania kwasotwórczych produktów, do których zaliczyć można chociażby czerwone mięso, słodkie napoje gazowane i wiele cytrusów.

Z zakwaszeniem, podobnie jak z zanieczyszczeniem – radzić można sobie poprzez stosowanie odpowiedniego zasadowotwórczego jadłospisu. Tego typu dieta jest skuteczna, ale mało wygodna. Wszak, restrykcje wpływają na nasz komfort kulinarny. Innymi słowy dieta zasadowa mocno ogranicza nasze odżywianie.

Alternatywnym, skuteczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie suplementów diet na odkwaszanie. Tego typu preparaty pozwalają bardzo szybko przywrócić równowagą zasadowo-kwasową w organizmie. Doskonałym przykładem takiego produktu jest Spirulin Plus – kompozycja spiruliny, chlorelli i kilku innych składników.

Spirulin Plus nie tylko może być stosowany jako suplement na odkwaszanie. Wykazuje on bowiem także działanie poprawiające samopoczucie, redukujące ilość nadmiernej wody w organizmie. Ponadto, wpływa na szybszą regenerację i pozwala nabrać sił witalnych.

Zdrowy tryb życia – najlepszy detoks dla organizmu?
Aby uniknąć zanieczyszczenia organizmu, należy prowadzić tzw. zdrowy styl życia. Oto najważneijsze zasady:

 • Po pierwsze: zacznij od diety
  Zdrowe odżywianie to podstawa. Dieta powinna być regularna i odpowiednio zbilansowana. Musimy definitywnie zrezygnować ze wszelkiego rodzaju fast-foodów, słodkich napojów gazowanych, słodyczy oraz genetycznie modyfikowanej żywności.
 • Po drugie: zadbaj o aktywność fizyczną
  Mała ilość ruchu przyczynia się do występowania otyłości i osłabienia kondycji psychicznej i fizycznej organizmu. Według WHO, należy ćwiczyć codziennie minimum 45 minut, aby utrzymać kondycję organizmu na najwyższym poziomie. Trening powinna cechować średnia intensywność i ogólnorozwojowość.
 • Po trzecie: uzupełnij dietę
  Zdrowa dieta to nie wszystko. Bardzo ważnym jest również to, aby dostarczać wszelkiego rodzaju minerały i witaminy w postaci suplementów diet. Co więcej, warto stosować środki pozwalające oczyszczać organizm (np. błonnik witalny) oraz odkwaszać (np. spirulina, chlorella).
 • Po czwarte: zrelaksuj się
  Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak istotnym elementem zdrowego trybu życia jest relaks. Wszak, to właśnie za jego sprawą dochodzi do eliminacji czynników stresogennych. Codzienny relaks jest zatem konieczny, jeśli chcemy wyzbyć się negatywnych skutków stresu.
 • Po piąte: regularna regeneracja
  Sen to niezwykle ważny element naszego życia. Pozwala nie tylko na regenerację fizyczną organizmu, ale także na regenerację psychiczną. Bezwzględnie należy zagwarantować organizmowi około 6 godzin snu dziennie. Istotne jest również to, aby spać o stałych porach.

Pamiętaj, że wszelkie zmiany należy wprowadzać powoli i stopniowo. Zbyt radykalna metamorfoza może przynieść efekty odwrotne od oczekiwanych. Bądź również świadom, że efekty zdrowego trybu życia nie następują natychmiastowo.