Dla wielu Pań wielkość biustu stanowi swojego rodzaju wyznacznik ich kobiecości. Nie dziwi zatem fakt, że kobiety są w stanie zrobić bardzo dużo by powiększyć, wymodelować i ujędrnić swoje piersi. Wszak, dla Pań uroda jest bardzo ważna.

Powiększanie piersi – naturalne metody na większy biust

Wydawać by się mogło, że piersi można powiększyć tylko za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Nic bardziej mylnego. Biust można powiększyć, wymodelować i ujędrnić korzystając także z naturalnych rozwiązań. Oczywiście, efektywność naturalnych sposobów jest mniejsza, aniżeli ma to miejsce w przypadku profesjonalnych zabiegów. Jednakże, rezultaty są widoczne i potrafią być w pełni satysfakcjonujące.

Najczęściej stosowanym, naturalnym sposobem na biust są suplementy diety. Tabletki oparte na naturalnych składnikach zawierają fitoestrogeny – hormony roślinne, które wpływają na rozmiar biustu. Szacuje się, że kilkumiesięczna kuracja takowymi specyfikami pozwala powiększyć biust o nawet 2 rozmiary.

Innym sposobem jest masaż ujędrniający i ćwiczenia kształtujące mięsień piersiowy. W tym przypadku co prawda miseczka nie zwiększa się, ale optycznie biust wygląda na większy.

Zastosowanie znajdują również rozmaite diety na większy biust. Niestety wzrost piersi bardzo często wiąże się z ogólnym wzrostem masy ciała danej jednostki.

Powiększanie piersi – zabiegi medycyny estetycznej

Kobiety, które pragną natychmiastowych rezultatów mogą skorzystać z szeregu zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Najczęściej zastosowanie znajdują implanty piersiowe, czyli najbardziej inwazyjny spośród wszystkich zabiegów. Wysoka popularność jest przede wszystkim wynikiem trwałości i efektywności tego rozwiązania.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również zabiegi lipomodelingu i aplikacji kwasu hialuronowego. Są one nieco mniej inwazyjne. Jednakże, ich trwałość nie jest dożywotnia. Zarówno kwas hialuronowy i tkanka tłuszczowa jest po pewnym czasie wchłaniana przez organizm. Poniżej pokrótce przedstawiamy każdy z zabiegów:

Lipomodeling
Lipomodeling to zabieg składający się z dwóch części: liposukcji (odsysanie tłuszczu) i modelingu (aplikacja uzyskanego materiału bezpośrednio pod gruczoł piersiowy). Metoda ta cieszy się ogromną popularnością, gdyż daje niezwykle naturalne efekty. Można wręcz powiedzieć, że po wygojeniu blizn – nie ma absolutnie żadnych śladów po ingerencji człowieka. Biust prezentuje się naturalnie, gdyż jest wypełniony tkanką tłuszczową – główną substancją budulcową piersi.

Lipomodeling kosztuje około 10-15 tysięcy złotych. Jest w pełni bezpieczny. Efekty są trwałe.

Kwas hialuronowy
Wypełnianie biustu kwasem hialuronowym to metoda, która cechuje się niewielką inwazyjnością. Niestety istnieją pewne ograniczenia, które pozwalają powiększyć piersi o maksymalnie 1,5 rozmiaru. Nie mniej jednak, w lwiej części przypadków jest to efekt w pełni wystarczający.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym to koszt do 10 tysięcy złotych. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a efekty utrzymują się około 30 miesięcy.

Implanty piersiowe
Popularną metodą na większy biust są również implanty piersiowe. To rozwiązanie, które ma wiele zwolenniczek, gdyż pozwala powiększyć biust o dowolną liczbę rozmiarów. Co więcej, pacjentka może wybrać kształt implantu oraz rodzaj wypełnienia.

Wszczepienie implantów kosztuje zwykle ponad 15 tysięcy złotych. Zabieg jest bezpieczny, a efekty dożywotnie.