Błonnik witalny wykazuje działanie wspomagające funkcjonowanie układu pokarmowego. Oczyszcza organizm z toksyn, a także reguluje poziom cukru we krwi. Suplement zalecany jest przy leczeniuotyłości, cukrzycy oraz miażdżycy.

Zastosowanie błonnika witalnego

Szerokie zastosowanie błonnika witalnego zostało potwierdzone zarówno badaniami farmakologicznymi, jak i klinicznymi. Wynika z nich, iż błonnik witalny pozytywnie oddziałowuje na:

 • pracę jelit (likwiduje zaparcia i wzdęcia)
 • procesy odchudzania (hamuje apetyt, zapobiega efektowi jojo, zatrzymuje uczucie sytości)
 • detoksację organizmu (usuwa toksyny, usprawnia pracę jelit i wątroby)
 • poziom cukru we krwi (reguluje poziom glukozy poprzez wpływ na hormony produkujące insulinę)
 • ciśnienie krwi i poziom cholesterolu (obniża je poprzez wiązanie jonów sodu)
 • samopoczucie i koncentrację

Ponadto, u osób stosujących błonnik witalny stwierdzono zmniejszoną ilość zachorowań na raka i choroby wieńcowe serca.

Zastosowanie błonnika witalnego

Błonnik witalny – jak stosować? Dawkowanie

Błonnik witalny należy stosować trzy razy dziennie. Ilość preparatu, którą należy rozpuścić w wodzie zależna jest od producenta. Przykładowo, dla błonnika witalnego Fibre Select jedna porcja to pięć gramów preparatu.

Błonnik witalny – cena, gdzie kupić?

Błonnik witalny staje się coraz lepiej dostępnym preparatem. Zakupić go można w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością. Jego cena zależna jest od producenta, składu oraz wielkości opakowania.

Jeden z najlepszych preparatów na rynku Fibre Select kosztuje 159zł za opakowanie, które wystarczy na miesiąc stosowania. Fibre Select można zamówić tylko i wyłącznie za pośrednictwem Internetu –strona producenta.

Który błonnik witalny wybrać? Recenzja Fibre Select

Fibre Select to preparat, który od niedawna dostępny jest na polskim rynku. Jego wysoka skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami i opiniami klientów.

Recenzja Fibre Select
Fibre Select spośród innych preparatów tego typu wyróżnia się składem. Poza łupinami nasiennymi babki jajowatej w preparacie znajduje się:

 • mikronizowany błonnik jabłkowy (pęcznieje w żołądku, daje uczucie sytości, zmniejsza apetyt)
 • inulina z korzeni cykorii (odtwarza dobre środowisko w układzie pokarmowym)
 • mikronizowany błonnik lniany (przyśpiesza perystaltykę jelit, reguluje wydalanie, poprawia samopoczucie, zapobiega zaparciom i wzdęciom)
 • oligofruktoza z korzenia cykorii (pobudza układ pokarmowy, pozytywnie oddziałuje na florę jelitową)
 • guma guar (wspomaga odchudzanie, powoduje uczucie sytości)

Pełen skład suplementu (dane pochodzą z ulotki) prezentuje się następująco: mikronizowany błonnik jabłkowy (Malus Mill.); łupina nasienna babki jajowatej (Plantago ovata); mikronizowany błonnik lniany (Linum usitatissimum); oligofruktoza z korzenia cykorii (Cichorium L.); inulina z korzenia cykorii (Cichorium L.); guma guar – galaktomannan z bielma nasion Guar (Cyamopsis tetragonolobus); maltodekstryna.

Produkt Fibre Select można zamówić na polskojęzycznej stronie producenta – www.fibreselect.pl